Suphi Koyuncuoğlu Lisesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kalp Bazen Hızlı Çarpar,Bazen İse Acı Dolu Olur...

Kalp Bazen Hızlı Çarpar,Bazen İse Acı Dolu Olur... Empty Kalp Bazen Hızlı Çarpar,Bazen İse Acı Dolu Olur...

Mesaj tarafından l__LaNCeT__l Perş. Eyl. 25, 2008 5:13 pm

Serin bir sonbahar...
Hayattan edindigim tecrübeler beni,çok etkliyor.Tabi bazen iyi yönde,bazende kötü yönde etkileyebiliyor.Ama edinilen bilgiler ve tecrübeler çok önemli...
Aşık Olmak...
Sevdigin kız yanına gelir ve kalbin hiç atmadığı kadar hızlı atar.Hiç yanından gitmeyi istemezsin vede onunla olmayı istersin fakat yanına bir türlü gidemezsin,duygularını ifade etçek iken bi aksilik olur,ya kız gider yada bogazın hiç olmadıgı kadar kurur.Her gece onu düsünürsün ve yatamazsın.Çünkü onu seviyorsun ve onu kimseyle paylasamıyorsun.Onun oldugu her günü ve her saati iple cekiyorsun.Okula yada işe gelmedigi zaman merak ediyorsun.Onunla konusmak icin bahaneler arıyorsun,onu çözmeye çalısıyorsun...
İç Güzelligini Ögrenmek...
Bir insanı çözmek her insande bolca mevcut,bir insanı bakarak çözersiniz,davranışları olsun.Ben herkezi sanalda ve reelde öyle tanırım.Toplumda olan saygısından ve konusma tarzından her bişeyini çözebilirim.En önemli unsur ise karsıdakinin davranıslarını ve tipine göre degerlendirmemek gerekir.Tipi kötü insanlara benziyen fakat iyi olan kişilerde var.
Mutlulugu Aramak
Mutluluk her ailede mevcut bunu biliyorum.Fakat bir kız arkadaslar yada bir erkek arkadasın(kankan)ile yasadıklarımız çok farklı.Erkekle yapılan kız muhabbetleri,kızla yapılan aşk konuları ve arada olan sıcak bağlar...Ben artık dünyada pekte ahım şahım aşklar göremiyorum.Bende dogru ve seviyeli bir aşk yaşayamadım...Ama gördüklerim hiçte iyi degil...
Aşkın Yaşı Olmaz...Diyenlere
Dogru bir laf fakat bayan arkadaslarıma 1 kaç uyarı yapmak istiyorum,biliyorum çünkü çok gördüm bura öylesi olaylar.16 yasında bir bayan yanında 25 yasında bir erkek.Şayet ben hiç hoşlanmıyorum.Genelde 16 yasındaki kızlar ergenlik dönemine girerler ve yalnızlık hissi olusur.Büyük erkekler ile bir bag olur ise o erkek arkadasınız yarın öbürgün askere gidecek.O zaman ne yapacaksınız ???Yine yalnız kalacaksınız.Onun için kendinize yazık etmeyin.Ben karısamam ama bizim burda birisi öyle yaptı,erkek olan kızı kaçırdı ve ailesinede haber vermeyen kız yüzünden ailesi şuan çok üzüntülü...
Aşık Olmak Güzel Bişey Fakat...
Reeldede dikkat etmek lazım.Gerek dersler olsun.Gerek ailemiz olsun dikkat etmemiz gerekiyor.Vede karsımızdaki erkek\kız arkadasınızı anlayışla karsılayın.İşi olabilir,yazılısı olabilir,sizinle bulusamayabilir.Bunu dert etmeyin artık,nettende görüsebilirsiniz.Bu sebeb yüzünden ayrılmak saçma olur.Öyle ayrılan arkadaslarım var bunun icin bu uyarıyıda yazim dedim. Aşık olmak çok güzel gerçekten ben 1 kere olmusumdur.Sevdigim kız yanıma gelince kalbim yerinden cıkcakmıs gibi atıyordu.Kıza açılamıyordum.Öyle gitti.,icimdeki sevgi.1 sene sonra alakamız oldu birbirimizle,ama ne yazıkki benim icimdeki güller susuz kurudu kalmıs idi.Artık olmaz diye düsündüm kendi kendime...
Ayrılık...
Bu hissi az çok biliyorum.Çok kötü bişey resmen ayakta ölüyor insan..Ben yasamadım pek ama bilirim o hissi.Ayrıldıktan sonra düsünceginiz,hep üzülmek olacaktır,bu yanlıstır...
-Hayatın güzel oldugunun farkında olun.
-Arkadas cevreniz ile gezin derdinizi anlatın.
-Aglamak size ilişkinizi geri getirmez.
-Üzülüp kendinizi harap ederseniz,daha kötü olur.

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir

Mevlana

Önemli olan görmek degil,beden dili kullanmaktır.Beden dili sevginiz ve duygularınızdır.Geçende burda yazı gördüm 2 tane görme özürlü cok mutlular idi yazıyordu.Demek istedigim dış güzellik önemli degil,iç güzelliktir...

Aşk ve Güven Meselesi

Sevdiginize kesinlikle güvenin.Bu evliliktede böyledir.Sevgilinizi kız\erkek kıskanmak sevdiginiz anlamında degil ona güvenmemek anlamınada gelir.Fazla kıskanclık karsınızdakini sıkabilir. Herseyin asırsı kötüdür.
Yasadıgım Kısa Bir Film Gibidir Aşk...

Okulda bir kız beni sevmiş vede geldi çıkma teklifi etmiş idi.Ben kimseyi kırmak istemeyen bir kişiyim.Zaten karsımdaki kızda öyle biriydiki.İç güzelligi 0 olan bir kişi idi.Ayrıldım bitti tabi.Benim hayatta nefret ettigim en kötü şey şüphesiz Kaprisdir.Diger dilde egodur.Siz siz olun eger bir ilişkiniz var ise ;

-Egonuzuz tatmin etmek icin erkek-kız arkadasınızı kırmayın.
-Fesatlara göz bile açtırmayın.
-Dedikodulara kanmayın.
-Sevdiginizde güvenin.

Kısa İlişkilere Aşk Denmez.

1 haftalık veya 3 günde cıktıgınız kişiye aşık olmayın.Zaten Flört etmenin genel mantıgı odur.Karsınızdaki cinsi anlayabilmektir.Onun neyden hoslanıp hoslanmadıgını ögrenmektir.Kısa bir süreden sonra gerisi gelecektir.

Karsınızdakini İyi Tanıyın.
Kötü bir alıskanlgı var mıdır,yoksa alkolik mi bunları ögrenmeden karsnızdakiniz ile bir münasebetiniz olmasın.Bakın eger o alıskanlıkları olan biri ile cıkmayın demiyorum.Sadece tanıyın.Zaten daha sonra siz ona bıraktırısınız illaki.Sevginiz onu öyle bir sarar ki oda bırakma geregi duyar,tabi sizi seviyorsa vede derdi çok yok ise...
l__LaNCeT__l
l__LaNCeT__l
Moderatör
Moderatör

- Similar topics